Archeologia Wielkiej Wojny w Polsce

2

„W obliczu milczenia historyków, archeologia nie daje za wygraną” – mówi dr Anna Zalewska, kierująca badaniami archeologicznymi w okolicach Bolimowa

Robert Wit Wyrostkiewicz: Badania archeologiczne I wojny światowej były dotąd domeną archeologów francuskich. W Polsce Wasze prace badawcze na terenie bitwy pod Bolimowem mogą zaskakiwać ludzi przyzwyczajonych do tego, że archeolodzy zajmują się pradziejami lub co najwyżej średniowieczem…


Dalsza część artykułu dostępna
W PRENUMERACIE


Archeologia - Historia - Etnografia


Subskrypcja Archeolog.pl to:










Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się:

Nie posiadasz jeszcze konta?

Share.

O autorze

Redaktor Naczelny Portalu Informacyjnego Archeolog.pl, dziennikarz, były wiceprezes Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, redaktor w miesięczniku "Historia Zakazana", współzałożyciel Komitetu Zachowania Reduty Ordona, prezes Mazowieckiego Stowarzyszenia Historycznego "Exploratorzy.pl", uczestnik wielu badań archeologicznych i poszukiwawczych realizowanych przez takie podmioty jak PMA, SNAP czy prywatne firmy archeologiczne.

2 komentarze

  1. Istotna interpretacja tamtejszych re-prezentacji uwarunkowań przestrzennych, dookreślonych spaczonymi metodologicznymi procesami pradziejowymi.

    Litości 🙂

  2. Ubawiłem sie setnie …. pani doktor narzeka na to ze sytuacja w Belgii i Polsce jest nieprownywalna …to prosze przyjac do wiadomoci ze dopóki nie zmieni sie sytuacja prawna znalezisk, a osobliwie militarnych i nie skonczy sie nagonka na ich znalazcow i posiadaczy, do póty mozecie zapomniec o jakiejkolwiek wspólpracy bo nikt nie bedzie ryzykował niepotrzebnych problemów, poszukiwacze( a przynajmniej ci z wieloletnim stażem) pozycjonuja swoje znaleziska za pomoca GPS-u i prowadza dosc nawet niekiedy profesjonalną dokumentacje poszukiwan, ale wszystko leci do szuflady, bo w obecnej sytuacji prawnej nikt sie nie bedzie podkladał ( bo w imie czego) a ze strony władz nie ma woli rozwiazania tego problemu, a takze dopóki nie zostanie rozwiazany problem wlasnosci znalezisk, bo jak długo kazdy złom bedzie własnoscia skarbu panstwa niezalenie od jego faktycznej wartosci materialnej i historycznej, tak długo bedzie niewiele osob skłonnych poswiecic swoj czas i pieniadze pro publiko bono

Zostaw komentarz