Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/MapListPro/cmb_metaboxes/init.php on line 746
Druidzi – krwawa profesja bez podatku - Archeolog.pl

Druidzi – krwawa profesja bez podatku

0

Jeśli mówimy o druidach, trudno nie wspomnieć chyba najsłynniejszego w naszych czasach Panoramiksa. Jednego z bohaterów komiksu o wyczynach wojowniczych Galów: Obeliksa i Asteriksa.

Jeśli czytaliście choć jedną z części ich przygód, to wiecie, że druid był jednym z najważniejszych członków celtyckiej społeczności. Jako najmądrzejszy i najbardziej wtajemniczony miał wpływ na wszystkie dziedziny życia. Każdy przywódca celtycki miał w postaci druida osobistego doradcę, medyka i kapłana. To od niego zależały losy całej społeczności. Ale poza tak przyziemnymi funkcjami jak pieśniarstwo, doradzanie czy nawet uzdrawianie, druidzi musieli rozprawiać się z duszami wrogów, wróżyć i zdobywać przychylność bogów, co wymagało już krwawych ofiar.


Dalsza część artykułu dostępna
W PRENUMERACIE


Archeologia - Historia - Etnografia


Subskrypcja Archeolog.pl to:


Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się:

Nie posiadasz jeszcze konta?

Share.

O autorze

Magdalena Kornetka

Członek zespołu redakcyjnego Portalu Informacyjnego Archeolog.pl. Z wykształcenia polonista i ekonom, z zamiłowania podróżnik, dziennikarz oraz antropolog. Autor wielu publikacji w tym książek, poradników i artykułów popularnonaukowych.

Zostaw komentarz