Nazi archeologia i odpowiedź prof. Kostrzewskiego

1

„Hołdowali oni już wówczas pewnego rodzaju bolszewizmowi, złagodzonemu jedynie przez niemożliwość zbierania się w większych gromadach i przez skrajny brak potrzeb. Dla Germanów, których, a przede wszystkim w czasie wojny, ożywia pragnienie prawa i ładu, byli oni przedmiotem wstrętu i ohydy”

Z dr Bartoszem Jóźwiakiem, archeologiem z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Gdańskiego rozmawia Robert Wit Wyrostkiewicz


Dalsza część artykułu dostępna
W PRENUMERACIE


Archeologia - Historia - Etnografia


Subskrypcja Archeolog.pl to:










Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się:

Nie posiadasz jeszcze konta?

Share.

O autorze

Redaktor Naczelny Portalu Informacyjnego Archeolog.pl, dziennikarz, były wiceprezes Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, redaktor w miesięczniku "Historia Zakazana", współzałożyciel Komitetu Zachowania Reduty Ordona, prezes Mazowieckiego Stowarzyszenia Historycznego "Exploratorzy.pl", uczestnik wielu badań archeologicznych i poszukiwawczych realizowanych przez takie podmioty jak PMA, SNAP czy prywatne firmy archeologiczne.

Jeden komentarz

  1. Cytuję: postanowiono zlikwidować stanowisko archeologiczne poprzez zasypanie go piaskiem. Otóż zasypanie piaskiem, to najlepszy sposób konserwacji zabytków znajdujących się w gruncie, stosowany do dzisiaj. Nie należy również wyrzucać do kosza archeologii osadniczej, taka postawa naukowa, to wyraz chęci odizolowania współczesnych narodów od korzeni. Współczesne badania genetyczne dowodzą trwałości i ciągłości obszaru zamieszkania z powstałymi później narodami – dotyczy naszej narodowości – ciągłość od epoki brązu. Artykuł oparty jest na wiedzy sprzed opublikowania wyników badań genetycznych.

Zostaw komentarz