WORCATION – warsztaty archeologiczne 22.07.-05.08

0
Stowarzyszenie Meetingpoint Music Messiaen zaprasza na dwutygodniową przygodę z historią w międzynarodowej atmosferze.
WORCATION to połączenie kreatywnej pracy z aktywnym spędzaniem czasu wolnego. Letni obóz odbędzie się w dniach 22.07.-05.08.2017 r. w Görlitz i
Zgorzelcu. Uczestnicy wspólnie odkryją historię miasta, które po wojnie zostało podzielone między dwa państwa, a punktem odniesienia dla ich pracy stanie się teren byłego niemieckiego obozu jenieckiego Stalag VIII A oraz losy jeńców wojennych, którzy w nim przebywali.
Projekt skierowany jest do młodzieży z Polski, Niemiec i Włoch w wieku 16-26 lat.
O warsztatach archeologicznych: Warsztaty archeologiczne na terenie Stalagu VIII A będą odbywały się pod okiem archeologa z regionu, pana Pawła Zawadzkiego. W ubiegłych latach podczas projektu uczestnikom udało się znaleźć około sześćset przedmiotów ukrytych na terenie Stalagu VIII A, w tym monety, mundury, butelki, a nawet szable. Poza samymi zabytkami ruchomymi, jeszcze ciekawsze były wnioski badawcze wynikające z zadokumentowania znalezisk. Dzięki kontaktowi z kilkoma rodzinami byłych jeńców obozu, mamy możliwość zapoznać młodzież z bardzo osobistymi i poruszającymi historiami.

O Stalagu VIII A: Obóz dla jeńców, podoficerów i szeregowych, założono na początku września 1939, zlikwidowano 8 maja 1945. Był to pierwszy obóz jeniecki w VIII Okręgu Wojskowym we Wrocławiu. Zlokalizowano go na 18 hektarowym polu przy ulicy Lubańskiej.

Foto Worcation 2
W programie WORCATION oprócz tego między innymi:
• warsztaty metalowe, w tym tworzenie rzeźb pod okiem metaloplastyka
• udział w pracach leśnych i pielęgnacyjnych na terenie byłego obozu
• wspólne wieczory kulinarne
• wycieczki w regionie, w tym spływ pontonem po Nysie
• wspólna nauka języków poprzez animację językową
• …i mnóstwo innych atrakcji!
Koszt udziału w Worcation wynosi 200 zł (opłata obejmuje koszty zakwaterowania i wyżywienia na 2 tygodnie oraz cały program). Każdy uczestnik indywidualnie ponosi koszty swojej podróży. Projekt prowadzony jest przez doświadczony zespół trenerów-tłumaczy. Worcation w tym roku obchodzi okrągłą rocznicę i już po raz dziesiąty odbędzie się w Europa-Mieście.
Zgłoś się już teraz i stań się częścią międzynarodowej grupy WORCATION 2017!
Share.

O autorze

Zostaw komentarz