Jedynie metodyka archeologiczna zapewnia wystarczającą dokładność przy ekshumacjach

7

Z Marcinem Wójcikiem, koordynatorem prac ekshumacyjnych Żołnierzy Wyklętych spod Gajrowskie rozmawia Robert Wit Wyrostkiewicz

Dalsza część artykułu dostępna
W PRENUMERACIE


Archeologia - Historia - Etnografia


Subskrypcja Archeolog.pl to:


Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się:

Nie posiadasz jeszcze konta?

Share.

O autorze

Redaktor Naczelny Portalu Informacyjnego Archeolog.pl, dziennikarz, były wiceprezes Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, redaktor w miesięczniku "Historia Zakazana", współzałożyciel Komitetu Zachowania Reduty Ordona, prezes Mazowieckiego Stowarzyszenia Historycznego "Exploratorzy.pl", uczestnik wielu badań archeologicznych i poszukiwawczych realizowanych przez takie podmioty jak PMA, SNAP czy prywatne firmy archeologiczne.

7 komentarzy

 1. Panie Marcinie przy okazji niech Pan poszuka tego fragmentu ustawy o którą pytałem to ważne i ciekawe. Temat wydał mi się ciekawy więc poszperałem nieco w necie i powinien Pan też sprostować informacje na swoim profilu na FB https://www.facebook.com/marcin.wojcik.501/media_set?set=a.585493374918552.1073742135.100003736854860&type=1&pnref=story mówiącą „Rodzice żołnierza czekający na informację o swym dziecku…Nigdy nie dowiedzieli się jak zginął i gdzie poległ. Miejmy nadzieję że dzięki badaniom potwierdzi się jego tożsamość.” Przecież wiadomo gdzie i jak zginął. W Gajrowskich nad mogiłą przez Państwa ekshumowaną stał krzyż z płytą nagrobną na której było imię nazwisko oraz pseudonim Włodzimierza Jarusowa, który poległ w obławie . Proszę te informacje przekazać osobie prowadzącej nadzór naukowy nad pracami .Pozdrawiam

 2. Brawo Panie Marcinie widać że jest Pan światłym wykształconym archeologiem, nie bojącym się wykrywacza mam nadzieje, że reszta specjalistów fundacji podziela Pana zdanie i dzięki takim autorytetom sytuacja w Polsce będzie się zmieniać.

 3. Maria Podlasiecka on

  Bardzo ciekawy artykuł – w łatwej formie przekazu dla ludzi niepojmujących problemu i dawnych tragedii.
  Pracą swoją przywracacie Bezimiennym Bohaterom życie – zasługują na to – Dziękuję –

 4. Proszę o odpowiedź na pytania. Czy Pan Marcin odpowiada za stronę naukową prac fundacji bo do tej taka osoba nie była znana ? Jakie studia trzeba skończyć aby pełnić takie funkcje ? I na jaki przepis jakiej ustawy się powołuje „Poza archeologiem nie wymaganym przecież stosownymi przepisami przy ekshumacjach, litera prawa nakazuje już udział antropologa.”
  Dziękuje za odpowiedź.

  • Marcin Wójcik on

   Jestem osobą odpowiedzialną za logistykę i organizację pracy. Merytoryczny nadzór nad prowadzonymi pracami prowadzi archeolog, antropolog Katarzyna Kuźniarska.Nie posiadam tytułu mgr archeologii.

Zostaw komentarz