Czas jest równie ważny, jak bezpieczeństwo. Na pomoc przychodzi infrastruktura wirtualna od Flowberg IT

0

Polskie firmy coraz częściej zwracają uwagę na kluczowy aspekt, jakim jest cyberbezpieczeństwo. Jednak z obszarem nowych technologii związanych jest wiele istotnych elementów, które nie zawsze może wdrożyć przedsiębiorstwo na początkowym etapie swojego rozwoju. Sprawdź, jak w takich sytuacjach pomaga wirtualizacja zasobów od Flowberg IT.

Flowberg IT to polska firma z branży informatycznej, która od 2018 roku jest głównym dostarczycielem usług w obszarze infrastruktury IT, integracji systemów, a także bezpieczeństwa i oprogramowania.

Dlaczego warto korzystać z infrastruktury wirtualnej?

Elastyczność w biznesie jest jedną z ważniejszych cech, które wpływają na ostateczny sukces. Czasem jedna decyzja może sprawić, że wejdziemy na wyższy poziom lub pozostaniemy w licznej grupie średniaków. Szczególnie w tak szybkim i konkurencyjnym świecie, jaki mamy dzisiaj. Dlatego właśnie tak ważne jest korzystanie z rozwiązań wirtualnych, które oferuje polska firma Flowberg IT.

„Infrastruktura wirtualna pozwala inaczej spojrzeć na obecnie wykorzystywane systemy komputerowe. Przy wdrożonej infrastrukturze wirtualnej, użytkownik ma do dyspozycji wielokrotnie większe zasoby obliczeniowe przy tej samej platformie sprzętowej. Zasoby te pozwalają na optymalne i wydajne zarządzanie posiadanej infrastruktury w skali całego przedsiębiorstwa.” – przekazuje nam przedstawiciel firmy Flowberg IT.

Zalety takiego rozwiązania można długo wymieniać, jednak warto w tym przypadku zwrócić uwagę chyba na najważniejszą — szybsze reagowanie na potrzeby biznesowe. Jest to słowo-wytrych, którym można otworzyć wiele drzwi, w szczególności, gdy nasi partnerzy tego od nas oczekują. Dzięki temu żadne postawione przez klienta zadanie nie zostanie odrzucone już na starcie ze względu na brak możliwości technicznych.

Bądź o krok przed konkurencją z infrastrukturą wirtualną od Flowberg IT

Warto również zoptymalizować finanse swojej firmy właśnie poprzez wdrożenie infrastruktury wirtualnej. Jest to możliwe przede wszystkim ze względu na fakt, że przedsiębiorstwo płaci tylko i wyłącznie za potrzebne zasoby. Dzięki temu środki firmowe nie są lokowane w usługach, z których możliwe, że nie skorzystamy. W przypadku wyboru Flowberg IT ten swoisty cash flow jest zachowany i może w każdej chwili zostać wykorzystany.

„Wdrożenie infrastruktury wirtualnej umożliwia działowi informatycznemu lepsze reagowanie na potrzeby biznesowe, pozwala działowi informatycznemu na szybkie przydzielanie zasobów do potrzeb biznesowych” – czytamy na stronie flowbergit.pl.

W kwestii finansowej dużą oszczędnością jest również brak konieczności posiadania zasobów fizycznie w siedzibie firmie. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić środki na zakup odpowiedniego wyposażenia w firmie, ale redukujemy także potrzebę utrzymania dodatkowego pracownika, który będzie odpowiedzialny za jego utrzymanie i konserwację.

Wirtualizacja zasobów od Flowberg IT a bezpieczeństwo

W kontekście wdrożenia infrastruktury wirtualnej w przedsiębiorstwie nie można zapominać o niezwykle ważnym elemencie bezpieczeństwa. W momencie, gdy przy granicach Polski trwa wojna, praktycznie nikt nie może czuć się bezpiecznie. Dotyczy to także firm, które korzystają w ramach codziennych obowiązków z rozwiązań informatycznych. Aspekt ochrony powinien w tym przypadku być traktowany priorytetowo.

„Architektura infrastruktury wirtualnej umożliwia przedsiębiorstwu obniżenie kosztów systemu informatycznego przez podniesienie efektywności i elastyczności oraz przyspieszenie reagowania.” – mówi specjalista z polskiej firmy Flowberg IT.

Od czasu rozpoczęcia wojny w Ukrainie zagrożenie atakami cybernetycznymi w polskie firmy znacząco wzrosło. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest współpraca z profesjonalistami. Infrastruktura wirtualna od Flowberg IT to gwarancja nie tylko najwyższej jakości, ale również bezpieczeństwa, nad którym czuwają pracownicy z wieloletnim doświadczeniem w branży.

Share.

O autorze

Zostaw komentarz