„Złoty pociąg” to raczej bujda na resorach!

13

Wiadomości o „złotym pociągu” napływały od miesięcy, a wraz z nimi pewna badziewna mapa…

W końcu ktoś napisał coś sensownego! Robert Kmieć, jeden z najlepszych speców w Polsce od badań geofizycznych, współpracownik wielu archeologów, znany głównie z programu TVP „Było nie minęło”, odkrywa kulisy sensacyjnej sprawy „złotego pociągu”. Archeolog.pl poleca przeczytać ten wpis w całości zwłaszcza dziennikarzom szukającym sensacji…

ZŁOTY POCIĄG” – Sensacja czy Blaga?


Dalsza część artykułu dostępna
W PRENUMERACIE


Archeologia - Historia - Etnografia


Subskrypcja Archeolog.pl to:


Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się:

Nie posiadasz jeszcze konta?

Share.

O autorze

Robert Wit Wyrostkiewicz

Redaktor Naczelny Portalu Informacyjnego Archeolog.pl, dziennikarz, były wiceprezes Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, redaktor w miesięczniku "Historia Zakazana", współzałożyciel Komitetu Zachowania Reduty Ordona, prezes Mazowieckiego Stowarzyszenia Historycznego "Exploratorzy.pl", uczestnik wielu badań archeologicznych i poszukiwawczych realizowanych przez takie podmioty jak PMA, SNAP czy prywatne firmy archeologiczne.

13 komentarzy

 1. maciej lipiecki on

  Witam mnie troszkę dziwi, że wszyscy twierdzą że nic nie ma i szkoda pieniędzy, a na debaty w rządzie nie szkoda.Jest wiele stowarzyszeń które na własny koszt zrobiło by odwierty i wykopy , ja uważam że jest inna przyczyna na brak zgody, ale tego się nie dowiemy.

 2. Wszystko to wymysl ,dzisiaj juz starego czlowieka, oraz konfabulacje ,troje nawiedzonych psychopatow ze smiesznym urzadzeniem wkrecilo w kompromitacje urzednikow panstwowych , pochopnie i bez zastanowienia wladze trwoniom pieniadze podatnikow.Czy kraj Polski stac na takie historiie bez pokrycia.
  Wstyd powoli oddzywac sie za granica w jezyku Polskim.
  Nie ma jakiegokolwiek ukrytego pociagu ,

  • alina kowalczyk on

   Zdziwisz się, są NORMALNE zdjęcia tego pociągu wykonane kamerę endoskopową wprowadzoną w otwór wykonany wiertnicą do mikropalowania, – powtarzam to już któryś raz. Znalazcy oczywiście się do tego nie mogą przyznać bo robili te odwierty i badania NIELEGALNIE ( bez zgłoszenia ) ale wcześniej obgadali sprawę z generalnym konserwatorem zabytków i mu te zdjęcia pokazali ( to nie chodzi o to coś co niby jest zdjęciem z georadaru – oni oczywiście robili badania georadarem ale konserwator zabytków na konferencji „skleił” dwie rzeczy ( nie wiem czy świadomie czy nie ) zdjęcia i georadar ( oczywiście na obrazie z georadaru NIC takiego jak pociąg nie widać ) tam były wykonane zdjęcia kamerą endoskopową do diagnostyki rur używaną – nie jest to już nawet super drogi sprzęt wypożyczenie zestawu kosztuje 200-400 zł za dobę w zależności od typu i długości przewodu. Wiercenie wcześniej zrobili taką samobieżną wiertnicą do mikropalowania beretta T – 41 z łódzkiej firmy teradrill , i powtarzam pociąg stoi POD polem za lasem na mniejwięcej 61,2 – 61,6 km trasy – dokładnie TU https://www.google.pl/maps/place/50%C2%B050'08.7%22N+16%C2%B019'55.6%22E/@50.835741,16.332099,743m/data=!3m2!1e3!4b1!4m2!3m1!1s0x0:0x0?hl=en z dokładnością do 30-40 m a tunel wchodził w skarpę. Oni cały czas „mącą” żeby nikt nie szukał tam tego pociągu

 3. Dolny Śląsk jest pełny tajemnic i jak to po wojnach i przekształceniach administracyjnych bywa „skarby” i tajemnice były, są i będą. Niemodlin i niemodliński zamek również owiane są opowieściami o skarbach niemieckich ukrytych podczas oblężenia Niemodlina przez Armię Radziecką.
  http://www.niemodlinzamek.pl

 4. Paulina Lumasz on

  kilka dni temu skomentowałam ten artykuł krytykując jego płytkość (jedynym zwerbalizowanym zarzutem eksperta jest jakość czy może producent sprzętu natomiast nie ma żadnego zająknięcia nawet o tym, co z ust prawdziwego naukowca powinno było wypłynąć w pierwszym bodaj zdaniu – że ‚rewelacje’ mogą być potwierdzone jedynie po rzetelnym zbadaniu terenu np innym sprzętem itd)
  przyznam bardzo zniesmaczyła mnie cenzura, tzn nie puszczenie komentarza do obiegu,
  tak się proszę Państwa (paranaukowców?) w nauce nie robi.
  nauka nie boi się pytań a Wy owszem.
  żałosne

 5. Gramatyka, ortografia i interpunkcja wołają o pomstę do nieba ! Fatalnie to się czyta. ,,Luty” w środku zdania z wielkiej litery? To nie angielski czy niemiecki ! ,,Dolny Śląsk” z małych liter, serio?
  Podobno Pan dziennikarz, ale korektora na pokładzie nie stwierdziłem.

 6. Po przeczytaniu powyższego , mam wrażenie że ktoś sobie w przebiegły sposób zafunduje poszukiwania za państwowe pieniądze. A durni dziennikarze mu w tym pomagają.

 7. Nie wiem dlaczego nie chce Pan udostępnić komentarza ? to dziwne – powtarzam jeszcze raz jest Pan w błędzie , wiceminister kultury trochę się przejęzyczył na konferencji , są zapisy obrazu z georadaru i one rzeczywiście nic konkretnego prócz „anomalii” nie pokazują , ale następnie został wykonany odwiert wiertnicą do mikropalowania ( beretta model T-41 (taka mała samobieżna ) zrobiła je firma terradril , następnie wprowadzono do odwiertu kamerę endoskopową z lusterkiem na końcu i zrobiono nagrania i zdjęcia ( mniej-więcej taka kamera http://allegro.pl/kamera-inspekcyjna-do-rur-i-kanalow-isp-y40r-bk-i5614560169.html ) pociąg stoi dokładnie tutaj https://www.google.pl/maps/place/50%C2%B050'08.7%22N+16%C2%B019'55.6%22E/@50.835741,16.332099,743m/data=!3m2!1e3!4b1!4m2!3m1!1s0x0:0x0?hl=en, prace wykonano bardzo łatwo bo jest dostęp z drogi i pole niezalesione

 8. To nie o georadar chodzi a o informacje osoby która ukryła ten pociąg, bez takiego informatora żaden georadar by nic nie znalazł

 9. Jest Pan w błędzie – w dokumentacji są zdjęcia wykonane kamerą wziernikową ( takim laparoskopem długim ) z oświetleniem diodowym – zdjęcia pokazują dokładnie pociąg pancerny z uzbrojeniem widać na nich dokładnie wnętrze tunelu i pociąg na torach

 10. Robert Kawonczyk on

  No rzeczywiście jeżeli w Polsce są tacy eksperci jak pseudoznawca Robert Kmieć to nie dziwie się że w naszym kraju nie znaleziono do tej pory nic. Oto pseudonukowcy którzy Polakom wciskają każda ciemnote na zasadzie ‚Ciemny lód i tak to kupi’ Na szczęście są prawdziwi poszukiwacze i pasjonaci którzy za parę dni ukażą całemu światu swoje odkrycie. A Kmieć nadal będzie pierdział w stołek i zamieszczał swoje wypociny na pseudoforach dla stetryczałych laików – bo to mu pozostało.

 11. Trochę mnie martwi opinia ekspercka dająca się streścić w słowach „odkrycie znaleziono nie takimi zabawkami, jakimi się bawią profesjonaliści, więc nie jest wiarygodne. Amatorszczyzna.”

  wolałabym przynajmniej wolę / deklarację chęci pomocy odkrywcom i np przebadania omawianego terenu profesjonalnym sprzętem przy ew. współudziale naukowców

  dopiero po rzetelnych badaniach można twierdzić że coś jest lub że czegoś nie ma

 12. …a co jeśli Generalny Konserwator Zabytków mówi „(…)pociągu co do którego istnienia nie mam żadnych wątpliwości(…)”?

Zostaw komentarz