Drony to przyszłość archeologii, oszczędność czasu i lepsza dokumentacja

1

Drony pozwalają na doskonałą, precyzyjną i w pełni wartościową dokumentację archeologiczną. Jak pisał Tolkien, „Świat się zmienia“. To, co dzisiaj jest awangardą technologiczną, jutro będzie standardem wymaganym w decyzjach konserwatorskich na badania archeologiczne – mówi Dominika Jeniec, uczestniczka wielu badań archeologicznych.

Czy dron jako narzedzie archeologa to już wymóg sine qua non w podczas wykopalisk?

Dron na stanowisku nie jest oczywiście koniecznością. Jeszcze… Za to jest ogromną wygodą jeśli chodzi o pracę archeologa oraz daje nowe możliwości w prowadzeniu badań oraz sporządzaniu dokumentacji.

Jakie jest Twoje doświadczenie pracy z dronem na wykopaliskach? 

Brałam udział w badaniach archeologicznych, na których korzystaliśmy z drona. Wspominam takie wykopaliska, gdzie obiektów było bardzo dużo, a czasu jak to zazwyczaj bywa – niewiele.


Dalsza część artykułu dostępna
W PRENUMERACIE


Archeologia - Historia - Etnografia


Subskrypcja Archeolog.pl to:










Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się:

Nie posiadasz jeszcze konta?

Share.

O autorze

Redaktor Naczelny Portalu Informacyjnego Archeolog.pl, dziennikarz, były wiceprezes Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, redaktor w miesięczniku "Historia Zakazana", współzałożyciel Komitetu Zachowania Reduty Ordona, prezes Mazowieckiego Stowarzyszenia Historycznego "Exploratorzy.pl", uczestnik wielu badań archeologicznych i poszukiwawczych realizowanych przez takie podmioty jak PMA, SNAP czy prywatne firmy archeologiczne.

Jeden komentarz

  1. Bardzo słaby artykuł. Trzeba się chociaż było wysilić na prezentację lepszego drona a nie zabawki – SPARKA. Jedyny plus tego artykułu to prezentacja całkiem sympatycznej koleżanki DOMINIKI – nie zadawaj się z tym Wyrostkiewiczem – jak widać z artykułu to INFANT

Zostaw komentarz